T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AKSARAY / MERKEZ - Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi

Telefon
382 215 48 67
Belgegeçer
382 217 39 68
WEB
http://aksaraysbl.meb.k12.tr
Adres
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 5329.Sokak No24 68100 AKSARAY
Vizyon
Geçmişin birikimleri ile geleceğin medeniyet ufuklarını çizmek
Misyon
Azimli, Cesaretli, Proje üretebilen, Sorumluluk sahibi, Başarı odaklı, Liyakat esaslı bireyler yetiştirerek ülkemizin geleceğinin şekillenmesine katkı sağlamak için VARIZ.
Başarılar
SOSYAL VE KÜLTÜREL BAŞARILARIMIZ:2010-2011 yılında açılan okulumuz şu ana kadar İl genelinde düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında; *2010-2011 yılında DÖRT İL BİRİNCİLİĞİ, BİR İL İKİNCİLİĞİ, BİR İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, *2011-2012 yılında BEŞ İL BİRİNCİLİĞİ, İKİ BÖLGE İKİNCİLİĞİ, İKİ İL İKİNCİLİĞİ VE BİR İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, *2012-2013 yılında ÜÇ İL BİRİNCİLİĞİ, İKİ İL İKİNCİLİĞİ, BİR İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ VE BİR MANSİYON *2013-2014 Yılında şu ana kadar İKİ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ, DÖRT İL BİRİNCİLİĞİ, İKİ İL İKİNCİLİĞİ, BİR İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ *2014-2015 yılında ÜÇ İL BİRİNCİLİĞİ-1 İL İKİNCİLİĞİ ödülü öğrencilerimiz tarafından okulumuza kazandırılmıştır. BİLİMSEL BAŞARILARIMIZ:TÜBİTAK PROJE YARIŞMALARI-7 PROJE İLE BÖLGE FİNALİSTLİĞİ DOESEF-TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ-2013-2014 2014-2015ULUSLARARASI GENÇ BİLİM insanları KONFERANSINDA” TEMSİL ETME HAKKI USOBO (Uluslararası Sosyal Bilimler Olimpiyatları) BRONZ MADALYA İLE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ 2013-2014-2014-2015-AKSARAY ÜNİV.BİLİM ŞENLİĞİ İL İKİNCİSİ VE ÜÇÜNCÜSÜ SPORTİF BAŞARILARIMIZ:*2010-2011 yılında 1 İL BİRİNCİLİĞİ, 4 İL İKİNCİLİĞİ, 3 İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ , *2011-2012 yılında 1GRUP İKİNCİLİĞİ,3 İL İKİNCİLİĞİ,1 İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ, ALTINCILIĞI VE ONYEDİNCİLİĞİ *2012-2013 yılında BADMİNTON TÜRKİYE SEKİZİNCİLİĞİ,2 İL BİRİNCİLİĞİ,6 İL İKİNCİLİĞİ,3 İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ,3 İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ,1 GRUP ÜÇÜNCÜLÜĞÜ,1 İL ONUNCULUĞU, ONİKİNCİLİĞİ VE YİRMİLALTINCILIĞI *2013-2014 yılında VOLEYBOL KIZ-ERKEK İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, BADMİNTON KIZLARDA İL İKİNCİLİĞİ, ERKEKLERDE İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, YÜZMEDE İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, JUDODA 70 KİLODA ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ, TAEKVANDO 77 KİLODA ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ, SATRANÇTA İL BEŞİNCİLİĞİ *2014-2015 yılında KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİLİĞİ VE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, ERKEK VOLEYBOL TAKIMIMIZ, 2.DÖNEM İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, BADMİNTON (KIZLAR) İL İKİNCİLİĞİ, BADMİNTON (ERKEKLER) İL İKİNCİLİĞİ VE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, SATRANÇ İL BEŞİNCİLİĞİ , MASA TENİSİ İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ, YÜZME DALINDA 3 İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, 1 İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ TEAKWANDO DALINDA 2 İL BİRİNCİLİĞİ KURULAN TAKIMLARIMIZ: Voleybol, Basketbol, Masa tenisi, Satranç, Futsal, Badminton ,Yüzme,Taekwando,Güreş SOSYAL-KÜLTÜREL FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2015-2016 1-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ KÜBRA DİDEM YUMUŞAK “TÜRK’ÜN ÜLKÜSÜ CUMHURİYET” 2-24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ BEYZA NUR YILMAZ “CEHALET SAVAŞININ TEK KİŞİLİK NEFERİ” 3-İnsani Yardım Vakfının Türkiye Geneli “Benim Yetim Kardeşim” konulu liseler arası Kompozisyon yarışmasında * İL BİRİNCİLİĞİ REYHAN ALAN “PRENSESLER, KRALLARI VE RÜYALARI” 4- Öğrenciler AB Öğreniyor Proje Yarışması 9. Sınıflar Arası “Bana AB’yi Anlat” konulu Öykü Yarışmasında * İL İKİNCİLİĞİ ŞEYMA GÜVEN “Tanımadan Sevmek” 5-Türkiye Değerler Ödülü “Sorumluluk” konulu liseler arası hikâye yarışmasında il genelinde *İL BİRİNCİLİĞİ BEYZA NUR YILMAZ “BERDEVAM” 6- Türkiye Değerler Ödülü “Sorumluluk” konulu liseler arası şiir yarışmasında il genelinde *İL İKİNCİLİĞİ BEYZA NUR SEÇKİN “SORUMLULUK” 7- Kut’ül Amâre Zaferimizin 100. Yılı dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “SU UYUSA SİZ UYUMAYIN!...” 8-Ticaret İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ahilik Haftası dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında*İL İKİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “YEDİ ÖĞÜTLE BİNLERCE KAPI AÇANLAR…” 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRANŞ DERECE Voleybol İl İkincisi Badminton(Kızlar) İl İkincisi Badminton(Kızlar) İl Üçüncüsü Badminton İl Üçüncüsü Badminton İl Üçüncüsü Masa Tenisi İl Şampiyonluğu Masa Tenisi İl Birincisi Badminton(Kızlar) İl Birincisi Yüzme (Erkekler) İl Birincisi ve İkincisi Taekwondo( Kızlar) İl Birincisi( Grup Giresun Birincisi) Bocceo (Kızlar) İl Birincisi Badminton(Kızlar-Gençlik Haftası)) İl Birincisi Badminton(Erkekler-Gençlik Haftası)) İl Üçüncüsü BİLİMSEL FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2015-2016 1-47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje yarışmasına 40 proje ile katılındı. 4 Proje Kayseri Bölge Finaline davet edildi. *TARİH Dalında Bölge 3. Oldu. 2- 5.DOESEF Proje Yarışmasında KİMYA Dalında ASYA MİLSET TÜRKİYE Temsilciliği kazandı. 3- 25. MEF Uluslararası Proje Yarışması KİMYA Dalında katılım sağlandı. 4- 8. INSPO Uluslararası Proje Yarışması ENERJİ Dalında katılım sağlandı. 5- TÜBİTAK BİLİM FUARI 27 PROJE SERGİLENDİ KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ 2015-2016 1-30 MART 2016 “ÇANAKKALE, SARIKAMIŞ VE KUT’ÜL AMARE CEPHELERİ” Konulu Konferans Araştırmacı ve Tarihçi Mustafa Fırat GÜL tarafından okul geneline Aksaray Kültür Merkezinde verildi. 2-25 NİSAN 2016 “SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI” Konulu Konferans Araştırmacı ve Tarihçi Mustafa Fırat GÜL tarafından okul geneline Aksaray Belediye Tiyatro Salonunda verildi. 3-29 NİSAN 2016 “ÇANAKKALE, SARIKAMIŞ VE KUT’ÜL AMARE CEPHELERİ” Konulu Konferans Araştırmacı ve Tarihçi Mustafa Fırat GÜL tarafından okulumuz ev sahipliğinde ilimiz genelindeki liselere Aksaray Kültür Merkezinde verildi. 4- 01 ARALIK 2015 “İNGİLİZCENİN ÖNEMİ VE BÖLÜMÜN TANITIMI” Konulu Seminer Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç Dr. Ayşe KIZILDAĞ tarafından 9. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 5-07 ARALIK 2015 “ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ VE BÖLÜMLERİNİN TANITIMI” Konulu Seminer Kayseri Abdullah GÜL Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Ebru GENÇ tarafından 12. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 6-17 ARALIK 2015 “KAYIT DIŞI İSTİHDAM VE SOSYAL GÜVENLİK BİLİNCİ” Konulu Seminer Aksaray SGK Kadim Şefi Mikail BATUR tarafından 12. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 7-08 OCAK 2016 “MEHMET AKİF SAFAHAT OKUMALARI” Konulu Seminer Aksaray Belediyesi Başkanlığında Araştırmacı- Yazar Hüseyin TEKCAN tarafından 9-10-11. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 8- 29 ŞUBAT 2016 “METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN TANITIMI” Konulu Seminer Aksaray Meteoroloji Müdürlüğü tarafından 9. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 9-20 NİSAN 2016 “MADDE BAĞIMLILIĞI” Konulu Seminer Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile SAFA Vakfı Başkanlığında Hasan İNCE, Ali Fatih BERBER ve Dilber ARSLAN tarafından Hazırlık Sınıfı öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. SOSYAL-KÜLTÜREL FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL İKİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “AĞULU AŞI BAL EDENLER” 2-24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “DAĞLANAN CİĞER, ŞAHLANAN TÜRK MİLLETİDİR!” 3- İstiklal Marşının Kabul Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ NERİMAN SERT “İSTİKLALİN VE İSTİKBALİN KALEMİ” 4- 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Aksaray Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “HER ŞEY YANIP GÜL OLDU” 5- Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “VATAN SEVGİSİ” Konulu Şiir Okuma Yarışmasında 14-17 Yaş Kızlar Kategorisinde İL BİRİNCİSİ HÜMEYRA TOSUN 6- Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “VATAN SEVGİSİ” Konulu Şiir Okuma Yarışmasında 14-17 Yaş Erkekler Kategorisinde İL BİRİNCİSİ YAHYA GÖRMEZ 7- Aksaray Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilimiz liseler arası “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Şehitleri” konulu kompozisyon yarışmasında *İL İKİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “BİR DESTAN DAHA” 8- Aksaray Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilimiz liseler arası “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Şehitleri” konulu Kompozisyon yarışmasında *İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ YUNUS EMRE BAYRAKCI “BİR HİLAL UĞRUNA” 9-Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından Bakanlığımız ve Türk Dil Kurumu işbirliğinde resmi ve özel tüm ortaöğretim öğrencileri arasında “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi” konulu DENEME yarışmasında il genelinde; *İL İKİNCİLİĞİ TÜRKAN NEŞELİ “ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN DİYEN AKİF’İN ENDİŞESİNDEYİZ” *İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ ZEHRA AKMAN “ÇANAKKALE RUHUNUN DİRİLİŞİ” *İL SEKİZİNCİLİĞİ YUNUS EMRE BAYRAKCI ” TÜRKİYE’Yİ GERİYE GÖTÜREN DARBELER VE 15 TEMMUZ DESTANI” *İL DOKUZUNCULUĞU FERİDE ONGUN ”KARANLIK BİR GECEDEN AYDINLIK BİR SABAHA” 10- Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından Bakanlığımız ve Türk Dil Kurumu işbirliğinde resmi ve özel tüm ortaöğretim öğrencileri arasında “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi” konulu HİKÂYE yarışmasında il genelinde; *İL ÜÇÜNCÜSÜ NİHAL ÇAKIR “VATAN AŞKI” 11- Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından Bakanlığımız ve Türk Dil Kurumu işbirliğinde resmi ve özel tüm ortaöğretim öğrencileri arasında “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi” konulu ŞİİR yarışmasında il genelinde; *İL DÖRDÜNCÜSÜ AHMET CAN SEKMEN” KAHRAMANLIK DESTANI” 12-İlimiz Ticaret Müdürlüğü tarafından organize edilen, "Ahilik Haftası" kutlamaları çerçevesinde lise ve dengi okul öğrencileri arasında kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ NERİMAN SERT “BİR NESİLDE AHİLİK” SPOR ALANINDAKİ FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRANŞ DERECE Amatör Spor Haftası Satranç İl Birincisi Amatör Spor Haftası Badminton İl Üçüncüsü Voleybol Kızlar İl Üçüncüsü Satranç Genç Erkekler Merkez İlçe Birincisi Satranç Genç Kızlar Merkez İlçe İkincisi Masa Tenisi Erkekler İl Birincisi Badminton Erkekler İl Birincisi Badminton Kızlar İl Üçüncüsü Masa Tenisi Erkekler Bölge Grup Yarışması (NİĞDE) Bölge Beşincisi Satranç Genç Erkekler İl Birincisi Satranç Genç Kızlar İl Birincisi Satranç Genç Kızlar Bölge Grup Yarışması (NEVŞEHİR) Bölge Birincisi Satranç Genç Kızlar Türkiye Yarışması (NEVŞEHİR) Türkiye Yedincisi Voleybol Erkekler (Gençlik Kupası) İl Birincisi Voleybol Kızlar (Gençlik Kupası) İl Üçüncüsü Badminton Erkekler (Gençlik Kupası) İl Üçüncüsü BİLİMSEL FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje yarışmasına 20 proje ile katılındı. 1 Proje Kayseri Bölge Finaline davet edildi. 2- 15.Özel Ege Fen Araştırma Projeleri Yarışmasında KİMYA Dalında iki, BİYOLOJİ Dalında bir projemiz davet edildi. 3- TÜBİTAK BİLİM FUARI 20 PROJE SERGİLENDİ (20.04.2017) 4- Çekmeköy Belediyesi Aliye Izetbegovic Uluslararası Bilim Olimpiyatları Yarışmasına KİMYA Dalında bir projemiz davet edildi. 5- Bayrampaşa Bilim Merkezi Proje Yarışmasına KİMYA Dalında bir projemiz davet edildi. KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-12 EKİM 2016 “ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI” kapsamında seminer Aksaray Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından 11. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 2- 21 EKİM 2016 “MADDE BAĞIMLILIĞI” Konulu Seminer Aksaray Merkez Toplum Sağlığı Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Abdulsamet SAKINMAZ tarafından Hazırlık sınıfı öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 3-28 ARALIK 2016 “70. VEREM EĞİTİM VE PROPAGANDA HAFTASI” Konulu Seminer Aksaray Halk Sağlığı Müdürlüğü Verem Savaş Dispanseri Birimi Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Sema ASLAN tarafından Hazırlık sınıfı öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 4-22 ŞUBAT 2017 “İLKYARDIM” Konulu Seminer Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Şahin KOÇAK tarafından Hazırlık sınıfı öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 5-25 ŞUBAT 2017 Pazar günü okulumuzun yemekhanesinde 12. Sınıf öğrencilerimize YGS sınavı öncesi moral ve motivasyonlarını artırmak için “KAHVALTI” düzenlendi. 5-01 MART 2017 “DOĞAL AFETLER VE KORUNMA YÖNTEMLERİ” Konulu Seminer Aksaray Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Jeoloji Mühendisi Ramazan CANSU ve Arama Kurtarma Teknisyeni Nuri ATAK tarafından Hazırlık sınıfı öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 6-Aksaray Belediyesi ve Hazım Kulak Anadolu Lisesi işbirliği ile ilimiz genelinde düzenlenen “HAYDİ KONUŞ BAKALIM” Münazara yarışmasına katılım sağlandı. 7-03-04 NİSAN 2017 “81 İL 81 KÜLTÜR ÇEMBERİMDE GÜL OYA” İsimli Sergi Aksaray 15 Temmuz Milli İrade Meydanında yapıldı. 8- 19 ve 27 NİSAN 2017 “ZORLUKLARLA MÜCADELE VE MOTİVASYON” Konulu Seminer Aile Danışmanı Ülkü KAYA tarafından 10-11. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 9-25 NİSAN 2017 okul bahçesinde “KERMES ve BAHAR ŞENLİKLERİ” yapıldı. 10- 25 NİSAN 2017 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 57. Piyade Alayı Şehitleri başta olmak üzere Çanakkale Şehitlerimizi anmak ve onları yâd etmek için düzenlediği " VEFA YÜRÜYÜŞÜ" programına katılım sağlandı. 11-02 MAYIS 2017 “KUT’ÜL AMARE ZAFERİ VE ÖNEMİ” Konulu Seminer Okulumuz Tarih Öğretmeni Mehmet Yunus KOÇ tarafından 9-10-11.Sınıfı öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 12- 03 MAYIS 2017 “AİLE SEVGİSİ” Konulu Seminer Yazar-Şair Zekeriya EFİLOĞLU tarafından kız öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 13-04 MAYIS 2017 “OKUMANIN ÖNEMİ” Konulu Söyleşi Yazar Vural KAYA tarafından Okuma Grubu öğrencilerine Okulumuz Çok Amaçlı Salonunda verildi. 14-12 MAYIS 2017 İlimiz Merkez ilçedeki ortaokullar ziyaret edilerek “OKUL TANITIM ÇALIŞMASI” yapıldı. 15-“SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ 9’UNCU ULUSAL ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU” 17-18 MAYIS 2017 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen “DARBEDEN DEMOKRASİYE: 15 TEMMUZ” konulu sempozyuma 10/A sınıfı öğrencisi Ayşe ALTIN ile katılım sağlandı ve bildiri sunuldu. 16- 22 MAYIS 2017 “18 MAYIS DÜNYA MÜZELER GÜNܔ Konulu seminer İlimiz Müze Müdürlüğü Arkeolog Fariz DEMİR tarafından 9-10-11. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 17- 24 MAYIS 2017 “HİKÂYEMİZİN YARIM ASIRLIK SESİ: MUSTAFA KUTLU" Paneli Anadolu Mektebi Yazar Okumaları grubu tarafından okulumuzun Hazırlık-9-10-11. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 18- 25 MAYIS 2017 okulumuzun konferans salonunda “BİZ SUSTUK DİZELER KONUŞTU” isimli 5.Geleneksel Şiir ve Müzik dinletimiz yapıldı. SOSYAL-KÜLTÜREL FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-İlimiz Ticaret Müdürlüğü tarafından organize edilen, "Ahilik Haftası" kutlamaları çerçevesinde lise ve dengi okul öğrencileri arasında kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ NERİMAN SERT “BİR NESİLDE AHİLİK” 2-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimiz liseler arası “Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ NERİMAN SERT “İSTİKLAL UĞRUNA” 3-MEB ve Türk Dil Kurumu işbirliğinde öğretmenler ile resmi ve özel bütün ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “Dilimiz Kimliğimizdir” konulu Türkçeyi doğru ve güzel kullanma yarışmasının Deneme Alanında *İL BİRİNCİLİĞİ KÜBRA DİDEM YUMUŞAK “HER DİZE BİR MEMLEKETTİR” 4- Aksaray Belediyesi Sponsorluğunda Abdülhamid Han Fen Lisesi’nin düzenlediği “VEFATININ 100.YILINDA ABDÜLHAMİD HAN’I ANLAMAK” konulu bilgi yarışmasında *İL İKİNCİLİĞİ MUHAMMET ALİ KALKAN *İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ İSMAİL KÖSE SPOR ALANINDAKİ FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRANŞ DERECE Amatör Spor Haftası Masa Tenisi İL Birincisi (Ferdi) Amatör Spor Haftası Badminton İL Üçüncüsü (Ferdi) Amatör Spor Haftası Kort Tenisi İL İkincisi (Ferdi) Amatör Spor Haftası Satranç Kızlar İL Birincisi (Ferdi) Amatör Spor Haftası Satranç Erkekler İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Voleybol Erkekler A Kategori İL Üçüncüsü Okul Sporları Kix-Box Erkekler İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Kix-Box Kızlar İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Taekwondo Kızlar (55 Kg) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Kızlar (16 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Kızlar (17 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Erkekler (16 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Erkekler (17 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Voleybol Kızlar B Kategori İL İkincisi Okul Sporları Voleybol Erkekler B Kategori İL Birincisi Okul Sporları Tenis İL Birincisi Okul Sporları Badminton İL İkincisi Okul Sporları Masa Tenisi İL Birincisi Masa Tenisi Erkekler Grup Beşincisi Satranç Kızlar İl Birincisi Satranç Erkekler İl İkincisi KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-17 EKİM 2017 “SİGARANIN ZARARLARI VE BIRAKMA YOLLARI” kapsamında seminer Aksaray KETEM tarafından Hazırlık Sınıfı öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 2- 18 EKİM 2017 “MİLENYUM GENÇLİĞİNDE DEĞER ALGISI” Konulu Konferans Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman YILMAZ tarafından okulumuz öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 3-19 EKİM 2017 “ANADOLU MEKTEBİ OKUMA YAZARLARI TARIK BUĞRA” Paneli Anadolu Mektebi Yazar Okumaları grubu tarafından okulumuzun Hazırlık-9-10-11. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 4-02 KASIM 2017 “MUHATABINI ARAYAN YALNIZLARIN HİKÂYESİ” Konulu Konferans Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU tarafından Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda verildi. Konferansa okulumuzun Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencilerimiz katıldı. 5-28-30 KASIM 2017 tarihleri arası 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine “KARİYER GÜNLERİ” düzenlendi. 5-08 ARALIK 2017 “ÖĞRENCİLERİN SOSYAL MEDYA ETKİSİ ALTINDA KALMASI” Konulu Seminer Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şubesi, Yazar Hasan UZUN tarafından Hazırlık sınıfı öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 6-Aksaray Belediyesi ve Hazım Kulak Anadolu Lisesi işbirliği ile ilimiz genelinde düzenlenen “HAYDİ KONUŞ BAKALIM” Münazara yarışmasına katılım sağlandı. 7-05 OCAK 2018 Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI”na katılım sağlandı. 8- 11 Ocak 2018 “KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ” çerçevesinde Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI okul konferans salonunda 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine seminer verdi. 9-06 Şubat 2018 Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yazar Sadık YALSIZUÇANLAR ve Dr. Timuçin ÇEVİKOĞLU tarafından okul geneline okulumuz konferans salonunda “MEDENİYETİMİZİN MİMARLARI” konulu konferans verilmiştir. İL GENELİNDE KATILDIĞIMIZ KÜLTÜREL FAALİYETLER 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-10 EKİM 2017 “KARİYER GÜNLERİ” kapsamında Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüğü tarafından, Aksaray Üniversitesi Kongre Salonunda yapılan etkinliğe 11-C sınıfı ile katılım sağlandı. 2-02 KASIM 2017 “MUHATABINI ARAYAN YALNIZLARIN HİKÂYESİ” Konulu Konferans Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU tarafından Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda verildi. Konferansa okulumuzun Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencilerimiz katıldı. 3- 09 KASIM 2017“ENDERUNDAN BİLSEME” Konulu Konferans Yrd. Doç. Dr. Yusuf BİLEN tarafından Aksaray Bilim Sanat Merkezi konferans salonunda verildi. Konferansa öğrencilerimiz katıldı. 4-17 KASIM 2017 Gazeteci Yazar Rasim ÖZDENÖREN’İN“YÜZLER” isimli kitabının konferansı Aksaray Kültür Merkezinde verildi. Konferansa okulumuzun Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencilerimiz katıldı. 5- 23 KASIM 2017 “GELENEKTEN GELECEĞE KÜLTÜRÜMÜZÜ ÜRÜNLEŞTİRİYORUZ” projesi kapsamında “İNOVASYON, ARGE VE PATENT” Konulu Konferans Prof. Dr. Necmettin ŞAHİN tarafından Aksaray Bilim Sanat Merkezi konferans salonunda verildi. Konferansa Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz katıldı. SOSYAL-KÜLTÜREL FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-İlimiz Ticaret Müdürlüğü tarafından organize edilen, "Ahilik Haftası" kutlamaları çerçevesinde lise ve dengi okul öğrencileri arasında kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ NERİMAN SERT “BİR NESİLDE AHİLİK” 2-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimiz liseler arası “Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ NERİMAN SERT “İSTİKLAL UĞRUNA” 3-MEB ve Türk Dil Kurumu işbirliğinde öğretmenler ile resmi ve özel bütün ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “Dilimiz Kimliğimizdir” konulu Türkçeyi doğru ve güzel kullanma yarışmasının Deneme Alanında *İL BİRİNCİLİĞİ KÜBRA DİDEM YUMUŞAK “HER DİZE BİR MEMLEKETTİR” 4- Aksaray Belediyesi Sponsorluğunda Abdülhamid Han Fen Lisesi’nin düzenlediği “VEFATININ 100.YILINDA ABDÜLHAMİD HAN’I ANLAMAK” konulu bilgi yarışmasında *İL İKİNCİLİĞİ MUHAMMET ALİ KALKAN *İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ İSMAİL KÖSE 5- Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Türkiye geneli resmî/özel tüm hazırlık sınıfları, lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik öğrencilerde; vatan, millet ve bayrak sevgini pekiştirmek amacıyla ekli şartname esasları doğrultusunda 15 Temmuz´u Anlamak konulu "Öykü Yazma Yarışmasına” *İL BİRİNCİLİĞİ NİHAL ÇAKIR “SÖZ” 6- Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASI" konulu lise ve dengi okul öğrencileri arasında düzenlenmiş olan edebi alanda kompozisyon yarışmasına *İL BİRİNCİLİĞİ NERİMAN SERT “BİR KÜLÜN UCUNDA ÖMÜR” 7- Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “KİM BİLİR” isimli Ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan Bilgi Yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ (Mehmet Ömer TEKCAN-Faika Selma GÜRSES-Nisa ÇETİNKAYA) 8- Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “ANNE-BABA SEVGİSİ” Konulu Şiir Okuma Yarışmasında 14-17 Yaş Kızlar Kategorisinde; *İL BİRİNCİSİ NUREFŞAN ÜLGER *İL İKİNCİSİ ESMA ULUSAN *İL ÜÇÜNCÜSÜ HABİBE ÖZTÜRK 9-Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “ANNE-BABA SEVGİSİ” Konulu Şiir Okuma Yarışmasında 14-17 Yaş Erkekler Kategorisinde; *İL BİRİNCİSİ FATİH KAYA *İL İKİNCİSİ AHMET FURKAN CAN *İL ÜÇÜNCÜSÜ YUNUS EMRE BAYRAKCI 10- İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 Mart 2018 tarihinde “İstiklâl Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü” nedeniyle yapılacak olan etkinlikler çerçevesinde “MEHMET AKİF VE GENÇLİK” konulu Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ NERİMAN SERT “BİR ŞAİRİN KALEMİNDEKİ NESİL” 11- Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “VATAN SEVGİSİ” Konulu Tiyatro Yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ (GRUP SBL) 12-T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “KİM BİLİR” isimli Ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan Bilgi Yarışmasının İkinci etabında *BÖLGE İKİNCİLİĞİ (Mehmet Ömer TEKCAN-Faika Selma GÜRSES-Nisa ÇETİNKAYA) 13-T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı konulu “GENÇLERDEN GELECEĞE MEKTUP” isimli Ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan Mektup Yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ GÖKCEN DOĞRUSÖZ “ÜMİDİMİZ 2023” 14- Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri dışında kalan ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında *Kızlarda İL ÜÇÜNCÜSÜ DİLARA CEYLAN *Erkeklerde İL DÖRDÜNCÜSÜ TARIK ATAR 15- Bakanlığımıza bağlı Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenler arasında yapılan “Öğretmenlerin Kaleminden:15 Temmuz” konulu deneme yazma yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ EMRULLAH KAVLAK “BU VATAN BİZİM” 16- Ortaöğretim Genel Müdürlüğünden alınan ilgi yazıda, Konya ili Cihanbeyli ilçesinde faaliyet gösteren Güven Belgin Anadolu Lisesi Müdürlüğünün”15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Kahramanları” konulu Şiir Yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ RABİA GÜZEL “DESTAN YAZILDI O GECE” 17- Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü´nün, "Naim TİRALİ Anma Etkinlikleri Öykü Yarışması" konulu “Sevgi” temalı Öykü Yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ NEŞE NUR ALTIN “CİHAN YIKILSA TÜRK YILMAZ” SPOR ALANINDAKİ FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRANŞ DERECE Amatör Spor Haftası Masa Tenisi İL Birincisi (Ferdi) Amatör Spor Haftası Badminton İL Üçüncüsü (Ferdi) Amatör Spor Haftası Kort Tenisi İL İkincisi (Ferdi) Amatör Spor Haftası Satranç Kızlar İL Birincisi (Ferdi) Amatör Spor Haftası Satranç Erkekler İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Voleybol Erkekler A Kategori İL Üçüncüsü Okul Sporları Kix-Box Erkekler İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Kix-Box Kızlar İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Taekwondo Kızlar (55 Kg) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Kızlar (16 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Kızlar (17 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Erkekler (16 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Satranç Yaş Grupları Türkiye Birinciliği Erkekler (17 Yaş Grubu) İL Birincisi (Ferdi) Okul Sporları Voleybol Kızlar B Kategori İL İkincisi Okul Sporları Voleybol Erkekler B Kategori İL Birincisi Okul Sporları Tenis İL Birincisi Okul Sporları Badminton İL İkincisi Okul Sporları Masa Tenisi İL Birincisi Masa Tenisi Erkekler Grup Beşincisi Okul Sporları Satranç Kızlar İL Birincisi Okul Sporları Satranç Erkekler İL İkincisi Okul Sporları Satranç Kızlar Bölge Üçüncüsü Voleybol Kızlar - Gençlik Haftası İL İkincisi Voleybol Erkekler - Gençlik Haftası İL Üçüncüsü BİLİMSEL FAALİYETLERDE BAŞARILARIMIZ; 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje yarışmasına 2 proje ile katılım gerçekleşti. Tarih alanında 1 Proje Kayseri Bölge Finaline davet edildi. 2- "Çekmeköy Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Uluslararası Bilim Olimpiyatları" finaline Enerji Kategorisinde okulumuzun bir projemiz davet edildi. KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-17 EKİM 2017 “SİGARANIN ZARARLARI VE BIRAKMA YOLLARI” kapsamında seminer Aksaray KETEM tarafından Hazırlık Sınıfı öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 2- 18 EKİM 2017 “MİLENYUM GENÇLİĞİNDE DEĞER ALGISI” Konulu Konferans Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman YILMAZ tarafından okulumuz öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 3-19 EKİM 2017 “ANADOLU MEKTEBİ OKUMA YAZARLARI TARIK BUĞRA” Paneli Anadolu Mektebi Yazar Okumaları grubu tarafından okulumuzun Hazırlık-9-10-11. Sınıf öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 4-02 KASIM 2017 “MUHATABINI ARAYAN YALNIZLARIN HİKÂYESİ” Konulu Konferans Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU tarafından Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda verildi. Konferansa okulumuzun Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencilerimiz katıldı. 5-28-30 KASIM 2017 tarihleri arası 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine “KARİYER GÜNLERİ” düzenlendi. 5-08 ARALIK 2017 “ÖĞRENCİLERİN SOSYAL MEDYA ETKİSİ ALTINDA KALMASI” Konulu Seminer Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şubesi, Yazar Hasan UZUN tarafından Hazırlık sınıfı öğrencilerine Okulumuz Konferans Salonunda verildi. 6-Aksaray Belediyesi ve Hazım Kulak Anadolu Lisesi işbirliği ile ilimiz genelinde düzenlenen “HAYDİ KONUŞ BAKALIM” Münazara yarışmasına katılım sağlandı. 7-05 OCAK 2018 Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI”na katılım sağlandı. 8- 11 Ocak 2018 “KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ” çerçevesinde Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI okul konferans salonunda 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine seminer verdi. 9-06 ŞUBAT 2018 Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yazar Sadık YALSIZUÇANLAR ve Dr. Timuçin ÇEVİKOĞLU tarafından okul geneline okulumuz konferans salonunda “MEDENİYETİMİZİN MİMARLARI” konulu konferans verilmiştir. 10-01MART 2018 “GİRİŞİMCİLİK HAFTASI” dolayısıyla Aksaray’ın kadın girişimcilerinden Aysun AKKURT tarafından okulumuz konferans salonunda deneyimleri ve bilgilerini paylaşmak için konferans verdi. Konferansa 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz katılmıştır. 11-06 MART 2018 “KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ” çerçevesinde Aksaray Emniyet Müdürlüğü Organize İşler Müdürü Ferhat ŞAHİN okul konferans salonunda 9 ve 10. Sınıf öğrencilerine seminer verdi. 12-09 MART 2018 “KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ” çerçevesinde Avukatlar İlhan ASLAN ve Serap ASLAN okul konferans salonunda 9 ve 10. Sınıf öğrencilerine seminer verdi. 13-13 MART 2018 “KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ” çerçevesinde Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan AKIN okul konferans salonunda 9 ve 10. Sınıf öğrencilerine seminer verdi. 14-19 MART 2018 “İBNİ HALDUN ÜNİVERSİTESİNİN TANITIMI” okul konferans salonunda Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencilerine verildi. 15-21 MART 2018 “CAN VEREN PERVANELER “ isimli konferans Hayati İNANÇ tarafından okul konferans salonunda 10 ve 11. Sınıf öğrencilerine verildi. 16-03.04.2018 “SINAV ÖNCESİ MORAL MOTİVASYONU” isimli konferans Süleyman BELEDİOĞLU tarafından okul konferans salonunda 12. Sınıf öğrencilerine verildi. 17- 17.04.2018 “KUDÜS’Ü ANLAMAK VE ANLATMAK” konulu konferans Aksaray Gençlik Merkezinde çalışan Gençlik Liderleri Mehmet ŞAHİN ve Hilal EŞMEKAYA tarafından okul konferans salonunda tüm öğrencilerimize verildi. 18-24.04.2018 “MOTİVASYON VE SINAV KAYGISI” konulu konferans Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kayseri Bölge Müdürü Prof. Dr. Fahrettin DEMİR tarafından okul konferans salonunda 10,11 ve 12. Sınıf öğrencilerine verildi. 19-25.04.2018 “SABIR” konulu konferans Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Akademisi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Süleyman KOYUNCU tarafından okul konferans salonunda 10,11 ve 12. Sınıf öğrencilerine verildi. 20-26-29.04.2018 tarihleri arasında Aksaray Belediyesinin düzenlediği “2. KİTAP FUARI” na katılım sağlandı. 21- “SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ 10’NUNCU ULUSAL ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU” 27-28 NİSAN 2018 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve Balıkesir İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen “EĞİTİM YOLUYLA TOPLUMSAL DEĞİŞİMDE GENÇ İRADENİN ROLܔ konulu sempozyuma 10/B sınıfı öğrencisi Sevcan ŞANLI ile katılım sağlandı ve bildiri sunuldu. 22- 09 MAYIS 2018 okulumuzun konferans salonunda “BİZ SUSTUK DİZELER KONUŞTU” isimli 6.Geleneksel Şiir ve Müzik dinletimiz yapıldı. 23-10.05.2018 “SOSYAL MEDYA” konulu seminer Aksaray Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından okul konferans salonunda Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencilerine verildi. 24-11.05.2018 “LÖSEMİ” konulu seminer LÖSEV tarafından okul konferans salonunda Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencilerine verildi. 25- 14.05.2018 “4. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ” 12. Sınıf öğrencilerimize ve velilerimize okul konferans salonunda düzenlendi. 26- 18.05.2018 “HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİ İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI” okul konferans salonunda Hazırlık sınıfı öğrencilerine yapıldı. 27- Müzeler Haftası dolayısıyla 22.05.2018 “SÜMBÜLLÜ KİLİSE KURTARMA VE TEMİZLİK KAZISI” konulu sunum Aksaray Müzesi Arkeologlarından Gülpembe OKTAY tarafından okul geneline konferans salonunda verildi. 28-22.05.2018 “9. SINIF ÖĞRENCİLERİ ARASI İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI” okul konferans salonunda 9. sınıf öğrencilerine yapıldı. İL GENELİNDE KATILDIĞIMIZ KÜLTÜREL FAALİYETLER 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-10 EKİM 2017 “KARİYER GÜNLERİ” kapsamında Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüğü tarafından, Aksaray Üniversitesi Kongre Salonunda yapılan etkinliğe 11-C sınıfı ile katılım sağlandı. 2-02 KASIM 2017 “MUHATABINI ARAYAN YALNIZLARIN HİKÂYESİ” Konulu Konferans Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU tarafından Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda verildi. Konferansa okulumuzun Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencilerimiz katıldı. 3- 09 KASIM 2017“ENDERUNDAN BİLSEME” Konulu Konferans Yrd. Doç. Dr. Yusuf BİLEN tarafından Aksaray Bilim Sanat Merkezi konferans salonunda verildi. Konferansa öğrencilerimiz katıldı. 4-17 KASIM 2017 Gazeteci Yazar Rasim ÖZDENÖREN’İN“YÜZLER” isimli kitabının konferansı Aksaray Kültür Merkezinde verildi. Konferansa okulumuzun Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencilerimiz katıldı. 5- 23 KASIM 2017 “GELENEKTEN GELECEĞE KÜLTÜRÜMÜZÜ ÜRÜNLEŞTİRİYORUZ” projesi kapsamında “İNNOVASYON, ARGE VE PATENT” Konulu Konferans Prof. Dr. Necmettin ŞAHİN tarafından Aksaray Bilim Sanat Merkezi konferans salonunda verildi. Konferansa Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz katıldı. 6- 16 ŞUBAT 2018 “NAMAZ, SELAHADDİN EYYUBİ VE KUDÜS” Yazar Abdullah YILDIZ tarafından Aksaray Bilim Sanat Merkezi konferans salonunda verildi. Konferansa öğrencilerimiz katıldı. 7- Aksaray Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 27 Şubat 2018 "HAYATA DEĞER KATMAK" isimli konferans Yazar Ahmet Şerif İZGÖREN tarafından Aksaray Kültür Merkezinde verildi. Konferansa yurtta kalan kız öğrencilerimiz katıldı. 8-01 MART 2018 “ANADOLU MEKTEBİ OKUMA YAZARLARI MUSTAFA KUTLU VE CENGİZ AYTMATOV” Paneli Anadolu Mektebi Yazar Okumaları grubu tarafından Aksaray Kültür Merkezinde verildi. Okulumuzdan okuma grubu öğrencilerimiz katıldı. 9-27 MART 2018 Aksaray Kültür Merkezinde, Aksaray Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen Erdal DEMİRKIRAN’ın Söyleşi programına okulumuz Kütüphanecilik kulübü öğrencileri katıldı. 10-20 NİSAN 2018 Aksaray Hasandağı Spor Salonunda yapılan “HAYDİ KONUŞ BAKALIM” isimli münazara yarışmasının final ve ödül törenine yarışmada yer alan öğrencilerimiz ile yurtta kalan öğrencilerimiz katıldı. 11- 03 NİSAN 2018 Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünün düzenlediği “HIZLI İNGİLİZCE KONUŞMA YARIŞMASINA” izleyici olarak Hazırlık/ B ve C sınıfları katıldı.
Öğretmen :30
Rehber Öğretmen :1
Öğrenci :524
Derslik :20
Müzik Sınıfı :0
Resim Sınıfı :0
BT Sınıfı :0
Misafirhane :0
Kütüphane :2
Fen Labaratuarı :1
Hazırlık Sınıfı :4
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :NORMAL
Yemekhane :1
Kantin :1
Revir:1
Bahçe :1
Saatler
08.15-15.45
Isınma
Doğalgazlı
Bağlantı
ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Yabancı Dil
1.YABANCI DİL-İNGİLİZCE 2.YABANCI DİL-ALMANCA
Pansiyon Bilgileri
200 Öğrenci kapasiteli okul yurdumuz mevcuttur.
Lojman
0 - YOK
Ulaşım
M.Akif Ersoy Mahallesi güzergahındaki tüm dolmuşlar
Servis Bilgisi
Okul servislerimiz mevcuttur.
Yerleşim Yeri
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 5329.Sokak No24 68100 AKSARAY
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
2 KM
Kontenjan Bilgileri
2014-2015 ÖĞRETİM YILI :120 ÖĞRENCİ 2015-2016 ÖĞRETİM YILI:120 ÖĞRENCİ 2016-2017 ÖĞRETİM YILI:120 ÖĞRENCİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI:120 ÖĞRENCİ
Taban-Tavan Puan Bilgileri
2015-2016 ÖĞRETİM YILI :Taban Puan :427.351 Tavan Puan: 463.003 2016-2017 ÖĞRETİM YILI :Taban Puan :419,141 Tavan Puan: 470,261 2017-2018 ÖĞRETİM YILI :Taban Puan :438,327 Tavan Puan: 471,798
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
2014-2015 ÖĞRETİM YILI: %89,74 2015-2016 ÖĞRETİM YILI: %83 2016-2017 ÖĞRETİM YILI: %85
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
2014-2015 ÖĞRETİM YILI :%89,74 2015-2016 ÖĞRETİM YILI: %83 2016-2017 ÖĞRETİM YILI: %85
Sportif Etkinlikler
*2010-2011 yılında 1 İL BİRİNCİLİĞİ, 4 İL İKİNCİLİĞİ, 3 İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ , *2011-2012 yılında 1GRUP İKİNCİLİĞİ,3 İL İKİNCİLİĞİ,1 İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ, ALTINCILIĞI VE ONYEDİNCİLİĞİ *2012-2013 yılında BADMİNTON TÜRKİYE SEKİZİNCİLİĞİ,2 İL BİRİNCİLİĞİ,6 İL İKİNCİLİĞİ,3 İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ,3 İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ,1 GRUP ÜÇÜNCÜLÜĞÜ,1 İL ONUNCULUĞU, ONİKİNCİLİĞİ VE YİRMİLALTINCILIĞI *2013-2014 yılında VOLEYBOL KIZ-ERKEK İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, BADMİNTON KIZLARDA İL İKİNCİLİĞİ, ERKEKLERDE İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, YÜZMEDE İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, JUDODA 70 KİLODA ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ, TAEKVANDO 77 KİLODA ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ, SATRANÇTA İL BEŞİNCİLİĞİ *2014-2015 yılında KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİLİĞİ VE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, ERKEK VOLEYBOL TAKIMIMIZ, 2.DÖNEM İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, BADMİNTON (KIZLAR) İL İKİNCİLİĞİ, BADMİNTON (ERKEKLER) İL İKİNCİLİĞİ VE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, SATRANÇ İL BEŞİNCİLİĞİ , MASA TENİSİ İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ, YÜZME DALINDA 3 İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, 1 İL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ TEAKWANDO DALINDA 2 İL BİRİNCİLİĞİ KURULAN TAKIMLARIMIZ: Voleybol, Basketbol, Masa tenisi, Satranç, Futsal, Badminton ,Yüzme,Taekwando,Güreş 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRANŞ DERECE Voleybol İl İkincisi Badminton(Kızlar) İl İkincisi Badminton(Kızlar) İl Üçüncüsü Badminton İl Üçüncüsü Badminton İl Üçüncüsü Masa Tenisi İl Şampiyonluğu Masa Tenisi İl Birincisi Badminton(Kızlar) İl Birincisi Yüzme (Erkekler) İl Birincisi ve İkincisi Taekwondo( Kızlar) İl Birincisi( Grup Giresun Birincisi) Bocceo (Kızlar) İl Birincisi Badminton(Kızlar-Gençlik Haftası)) İl Birincisi Badminton(Erkekler-Gençlik Haftası)) İl Üçüncüsü 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRANŞ DERECE Amatör Spor Haftası Satranç İl Birincisi Amatör Spor Haftası Badminton İl Üçüncüsü Voleybol Kızlar İl Üçüncüsü Satranç Genç Erkekler Merkez İlçe Birincisi Satranç Genç Kızlar Merkez İlçe İkincisi Masa Tenisi Erkekler İl Birincisi Badminton Erkekler İl Birincisi Badminton Kızlar İl Üçüncüsü Masa Tenisi Erkekler Bölge Grup Yarışması (NİĞDE) Bölge Beşincisi Satranç Genç Erkekler İl Birincisi Satranç Genç Kızlar İl Birincisi Satranç Genç Kızlar Bölge Grup Yarışması (NEVŞEHİR) Bölge Birincisi Satranç Genç Kızlar Türkiye Yarışması (NEVŞEHİR) Türkiye Yedincisi Voleybol Erkekler (Gençlik Kupası) İl Birincisi Voleybol Kızlar (Gençlik Kupası) İl Üçüncüsü Badminton Erkekler (Gençlik Kupası) İl Üçüncüsü
Bilimsel Etkinlikler
TÜBİTAK BİLİM FUARLARI-AKSARAY ÜNV.BİLİM ŞENLİĞİ KATILIMI-TÜBİTAK-MEF-DOESEF-USOBO PROJE YARIŞMALARINA AKTİF KATILIM 2015-2016 1-47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje yarışmasına 40 proje ile katılındı. 4 Proje Kayseri Bölge Finaline davet edildi. *TARİH Dalında Bölge 3. Oldu. 2- 5.DOESEF Proje Yarışmasında KİMYA Dalında ASYA MİLSET TÜRKİYE Temsilciliği kazandı. 3- 25. MEF Uluslararası Proje Yarışması KİMYA Dalında katılım sağlandı. 4- 8. INSPO Uluslararası Proje Yarışması ENERJİ Dalında katılım sağlandı. 5- TÜBİTAK BİLİM FUARI 27 PROJE SERGİLENDİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje yarışmasına 20 proje ile katılındı. 1 Proje Kayseri Bölge Finaline davet edildi. 2- 15.Özel Ege Fen Araştırma Projeleri Yarışmasında KİMYA Dalında iki, BİYOLOJİ Dalında bir projemiz davet edildi. 3- TÜBİTAK BİLİM FUARI 20 PROJE SERGİLENDİ (20.04.2017) 4- Çekmeköy Belediyesi Aliye Izetbegovic Uluslararası Bilim Olimpiyatları Yarışmasına KİMYA Dalında bir projemiz davet edildi. 5- Bayrampaşa Bilim Merkezi Proje Yarışmasına KİMYA Dalında bir projemiz davet edildi.
Proje Çalışmaları
TÜBİTAK PROJE YARIŞMALARI-7 PROJE İLE BÖLGE FİNALİSTLİĞİ DOESEF-TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ-2013-2014 2014-2015 ULUSLARARASI GENÇ BİLİM insanları KONFERANSINDA” TÜRKİYE´Yİ TEMSİL ETME HAKKI USOBO (Uluslararası Sosyal Bilimler Olimpiyatları) BRONZ MADALYA İLE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ 2013-2014-2014-2015-AKSARAY ÜNİV.BİLİM ŞENLİĞİ İL İKİNCİLİĞİ VE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ 2015-2016 1-47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje yarışmasına 40 proje ile katılındı. 4 Proje Kayseri Bölge Finaline davet edildi. *TARİH Dalında Bölge 3. Oldu. 2- 5.DOESEF Proje Yarışmasında KİMYA Dalında ASYA MİLSET TÜRKİYE Temsilciliği kazandı. 3- 25. MEF Uluslararası Proje Yarışması KİMYA Dalında katılım sağlandı. 4- 8. INSPO Uluslararası Proje Yarışması ENERJİ Dalında katılım sağlandı. 5- TÜBİTAK BİLİM FUARI 27 PROJE SERGİLENDİ 2015-2016 1-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ KÜBRA DİDEM YUMUŞAK “TÜRK’ÜN ÜLKÜSÜ CUMHURİYET” 2-24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ BEYZA NUR YILMAZ “CEHALET SAVAŞININ TEK KİŞİLİK NEFERİ” 3-İnsani Yardım Vakfının Türkiye Geneli “Benim Yetim Kardeşim” konulu liseler arası Kompozisyon yarışmasında * İL BİRİNCİLİĞİ REYHAN ALAN “PRENSESLER, KRALLARI VE RÜYALARI” 4- Öğrenciler AB Öğreniyor Proje Yarışması 9. Sınıflar Arası “Bana AB’yi Anlat” konulu Öykü Yarışmasında * İL İKİNCİLİĞİ ŞEYMA GÜVEN “Tanımadan Sevmek” 5-Türkiye Değerler Ödülü “Sorumluluk” konulu liseler arası hikâye yarışmasında il genelinde *İL BİRİNCİLİĞİ BEYZA NUR YILMAZ “BERDEVAM” 6- Türkiye Değerler Ödülü “Sorumluluk” konulu liseler arası şiir yarışmasında il genelinde *İL İKİNCİLİĞİ BEYZA NUR SEÇKİN “SORUMLULUK” 7- Kut’ül Amâre Zaferimizin 100. Yılı dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “SU UYUSA SİZ UYUMAYIN!...” 8-Ticaret İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ahilik Haftası dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında*İL İKİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “YEDİ ÖĞÜTLE BİNLERCE KAPI AÇANLAR…” 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL İKİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “AĞULU AŞI BAL EDENLER” 2-24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “DAĞLANAN CİĞER, ŞAHLANAN TÜRK MİLLETİDİR!” 3- İstiklal Marşının Kabul Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma dolayısıyla ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ NERİMAN SERT “İSTİKLALİN VE İSTİKBALİN KALEMİ” 4- 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Aksaray Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilimiz liseler arası Kompozisyon yarışmasında *İL BİRİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “HER ŞEY YANIP GÜL OLDU” 5- Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “VATAN SEVGİSİ” Konulu Şiir Okuma Yarışmasında 14-17 Yaş Kızlar Kategorisinde İL BİRİNCİSİ HÜMEYRA TOSUN 6- Aksaray Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “VATAN SEVGİSİ” Konulu Şiir Okuma Yarışmasında 14-17 Yaş Erkekler Kategorisinde İL BİRİNCİSİ YAHYA GÖRMEZ 7- Aksaray Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilimiz liseler arası “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Şehitleri” konulu kompozisyon yarışmasında *İL İKİNCİLİĞİ CEREN SULTAN EKİNCİ “BİR DESTAN DAHA” 8- Aksaray Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilimiz liseler arası “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Şehitleri” konulu Kompozisyon yarışmasında *İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ YUNUS EMRE BAYRAKCI “BİR HİLAL UĞRUNA” 9-Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından Bakanlığımız ve Türk Dil Kurumu işbirliğinde resmi ve özel tüm ortaöğretim öğrencileri arasında “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi” konulu DENEME yarışmasında il genelinde;
Yurtdışı Proje Faaliyetleri
İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü, Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi, Bilim Sanat Merkezi ve Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nün de ortak olduğu “Promoting ICT Usage and Foreign Language Acquisition for a Better Professional Perspective” adlı Comenius Regio Projesi ve Migration in the Past, the Present and the Future Problems and Opportunities(COMENIUS)2- Önyargıların Ötesinden Bakın - See Beyond the Prejudices(GENÇLİK PROJESİ) kabul edilmiştir.
Diğer Hususlar
Milyonlarca öğrenci ve velinin iyi liselerin peşinde koşuşturmalarının üç önemli nedeni vardır. İlki üniversite başarısı, ikincisi yabancı dil, üçüncüsü de iyi bir sosyal çevre!.. Bizler çocuklarımızın geleceğini ciddiye alıyoruz. Çünkü onlar ülkemizin geleceği. “GELECEĞİNİZ BURASI “sloganıyla yola çıkan Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi olarak bu özelliklere sahibiz ve kendimize güveniyoruz
Yazdır