T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AKSARAY / MERKEZ - Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi

YURDUMUN DEĞERLERİ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA AHMET CEVDET PAŞA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüze bağlı okul pansiyonlarında kalan öğrencilere yönelik uygulamaya konulan ‘Yurdumun Değerleri’ etkinlikleri çerçevesinde Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimleri Lisesi Öğrencileri il müdürümüz Hacı Ömer Kartal’ı ziyaret etti.

 

Okul Müdürü Orhan AVAN, “Pansiyona uyum etkinlikleri kapsamında ‘Ailemize Hoş Geldin’ temalı okula ve pansiyona yeni kayıt yaptıran öğrencilerin okula uyumlarının sağlanması, kendilerini aile ortamında hissetmeleri, uyum sürecin sağlıklı ve verimli tamamlanmasına yönelik yürütülen çalışmalar çerçevesinde bu gün tüm Türkiye’de aynı anda okul pansiyonlarında bu etkinliklerin yapıldığını belirtti.

 

Ziyaretten çok memnun olduğunu ve öğrencilere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, “Kök değerleri benimsemiş bireyleri yetiştirmede, eğitim olanaklarının en uzaktaki öğrenciye kadar ulaşmasında okul pansiyonlarının önemine dikkat çekerek, ülkemizin farklı yerlerinden gelen öğrencilere teşekkür ederek başarılar diledi. Geleceğin dünyasını şekillendirecek nesillerin bilgi ve birikimlerinin donanımlı olmasının önemini vurguladı. Okul okulda ilk üçe girerek mezun olan iki öğrencinin okul pansiyonunda kaldığını ve başarıda pansiyonların büyük önem arz ettiğini belirten KARTAL,  Öğrencilerle tek tek sohbet ederek geleceğe dair fikir alışverişinde bulunarak tavsiyelerde bulundu. 

02-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-2018

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 02.10.2018 - Güncelleme: 02.10.2018 14:56 - Görüntülenme: 100
  Beğen | 2  kişi beğendi